Lusso Accessibile


Lietuva - vaikų eilėse

   Vasario 16-oji – ypatinga šventė kiekvienam lietuviui. Jau aštuntus metus iš eilės Šiaulių regiono ikimokyklinukai rinkosi į Šiaulių r. Kuršėnų lopšelį-darželį „Buratinas” švęsti savo šalies gimtadienį.

   Šiemet ikimokyklinukų eilėraščių deklamavimo konkursas „Tu pati gražiausia, mano Lietuva” skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Renginio data – kovo 21-oji pasirinkta tikslingai, derinant ją su Tarptautine gimtosios kalbos diena bei „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partenerystės projekto „Listen, Talk, spell, Act“ (Klausykis, kalbėk, ištark, veik“), kuriame dalyvauja mūsų įstaiga, tikslais.

   Visus susirinkusius pasveikino ir atidarė paslapties vartus konkurso pradžiai įstaigos direktorė Violeta Kumžienė, o įstaigos ugdytiniai, kuriuos parengė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė svečius pradžiugino dainele „Lietuva“ (muzika ir žodžiai V. Stunžėnienės).

   Konkurso dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga komisija.Vertinimo komisijai vadovavo Šiaulių rajono literatų asociacijos vadovė Nijolė Girniuvienė. Jai talkino 2018 metų Šiaulių rajono savivaldybės Metų mokytoja Vita Šventickienė, dirbanti Lauryno Ivinskio gimnazijoje lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ir Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aurelija Leišienė bei mažosios vertintojos – Eva Andrikaitytė iš Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ ir Luka Filinskaitė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytinė.

   Džiugu matyti tiek talentingų ir gabių vaikų. Net 12 mažųjų skaitovų buvo apdovanoti labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ ir Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybos knygelėmis, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ padėkomis. Nominacijų nugalėtojai apdovanoti statulėlėmis ir diplomais.

   Komisijos nariai džiaugėsi mažųjų skaitovų artistiškumu, saviraiška, gebėjimu įtaigiu žodžiu veikti klausytojus. Originaliausiai eiles padeklamavo Ameilė Bielskytė iš Šiaulių r. Kužių lopšelio-darželio „Vyturėlis“. Jos auklėtoja Daiva Andrikaitytė. Artistiškiausiai eiles deklamavo ir pavergė publikos širdis Justė Dijokaitė iš Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“. Konkursui skaitovę paruošė auklėtoja Renata Krasauskienė. Išraiškingiausia skaitovė – Adelė Poškutė iš Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“. Jos auklėtoja Kristina Poškienė.

   Vertinimo komisijos pirmininkė Nijolė Girniuvienė taip pat pasirūpino dovanomis – nominantų mokytojams įteikė po Šiaulių rajono literatų poezijos rinktinę „Rapsodija“. Džiaugiamės matydami žalią ir gėlėtą, tyrą ir rasotą, kalbančią su vaikais lietuvišku žodžiu Lietuvą.


Jūratė Vileikienė, auklėtoja metodininkė

        

Naujienos

Paieška svetainėje

Lankomumas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas