Sporto šventė netradicinėje aplinkoje

Ir šiais metais Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Buratinas“ aktyviai įsijungė į Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“. Pirmasis projekto etapas tradiciškai organizuojamas visiems lopšelio-darželio ugdytiniams. Sporto šventė netradicinėje aplinkoje – tokį tikslą išsikėlė renginio organizatorės Dorutė, Orinta ir Auksė.

Iškilminga šventės eisena pasipuošė vaikų šypsenomis. „Žiogelių“ grupės ugdytiniai pakvietė trumpai mankštelei. Netrukus visi šventės dalyviai pabiro po lopšelio-darželio koridorius ir laiptinę. Vaikai išbandė lipimą laiptais atbulomis ir įveikiant įvairiomis kliūtimis. Rungtyniavo draugo, sėdinčio ant karučio tempime. Daug pastangų ir susikaupimo pareikalavo kamuoliuko nešimas ant teniso raketės. Teigiamų emocijų suteikė lindimas pro kojų „tunelį“. Patys mažiausieji – „Viščiukų“ ir „Varliukų“ grupių vaikučiai žaidė salėje su įvairiais kamuoliukais ir balionėliais. Visi sporto šventės dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir kriaušėmis.

Antrasis „Lietuvos mažųjų žaidynių 2020“ etapas vyks Šiauliuose. Jame savo jėgas išbandys apie 30 Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto lopšelių-darželių komandų. Mūsų įstaigą atstovaus 3 berniukai ir 3 mergaitės iš „Žiogelių“ grupės.

Didžiuojamės, kad jau penktus metus dalyvaujame daugiausia Lietuvos ikimokyklinių įstaigų jungiančiame projekte, kurio tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Žaidynių organizatoriai ir rėmėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Auklėtoja Dorutė Dambrauskienė